Näytä yksittäinen viesti
  #44  
Vanha 13.01.2016, 19:27
Heering80:n Avatar
Heering80 Heering80 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen+++
 
Rekisteröitynyt: 28.12.06
Sijainti: Espoo, Finland.
Viestit: 437
Perusasetus

vituttaa kyl niin saatanasti just nyt ton patrollin hehkut. Onnistuin joskus pari viikkoa sitten käräyttää siitä hehkureleen tulppaa vaihtaessa, ja en oo saanut sitä kuntoon vieläkään. Tää vitutus onkin kaksiosainen, toinen on se, että oon niin avuton tekemään näille vehkeille mitään. Etenkään tuolla reilun kympin pakkasessa ei vaan voi keskittyy muuhun kun tärinään. Ja vielä kerrostalon parkkiksella ilman työkaluja, kun kaikki autotallin kamat on jossain muuttolaatikoissa.

Nyt oon vaihtanut molemmat hehkureleet ja sen ohjainboksin, ja ei se paska toimi vieläkään. Jotain muutakin on kai sit palanut. Paitsi sulakkeet, ne kyllä vaikuttais olevan ehjiä. Ykkösrele menee samantien pois päältä, ja en oikein tiedä tekeekö se toinen mitään. Naksuvat kyllä, mutta hehkukiskoille ei tule sähköö.. Nappihehkuja en haluis tehdä, ku auto on muuten lähes virheeetön, ja haluisin pitää sen orkkiksena.

Täytyypä ettii se yks viesti, missä patrollin omistaja suunnitteli seuraavaksi menevänsä saunan taakse ku vanne kiristi sikana Siitä on parit hyvät naurut saanu..