Näin meillä kävi kaverin kanssa sen kauniin, täälläkin aikoinaan nähdyn, Cantterin kanssa. Mannet oli kaverin yhyttänyt tuolla matkalla huoltoasemalla ja väkisin halusivat ostaa pois, ihan näön vuoksi oli kaveri hetken venkoillut vaikka eroonhan tuosta piti päästä kun oli niin hiton mätä jo rungoltaankin.
Kertoi rehellisesti että mätää on, paljon, ja toisen takajarrun putki oli poikki + tankkiin menee vedet. Ei se mannea haitannut vaan maksoi sitten kaupantekohetkellä hieman rahaa + käyttösiistin Jetan. Kauppoja ei kyllä tehty kummankaan omalla pihalla vaan huoltsikalla.
Pieni yllätys oli että Jetta oli ihan rehellisillä papereilla ja ainut varsinainen vika oli vuotava kansipahvi jonka fixaus oli halpa/helppo ja auto menikin sit heti eteenpäin ihan rahalla.
On tota koppiVolvoakin aikoinaan kyselty, ja lappua ollut ikkunassa mutta rahattomia on ostajat olleet.
__________________
Range Rover P38A, bi-fuel. Bensa/CNG.
RRC 3,9SE -90. Valkoinen.
Jaguar S-Type 3.0 Sport -01, RHD, Lontoossa
Rover P6 3500efi -72, "pikkuauto"
Jaguar XJ-S V12, series II -89, "kisu"
Range Rover P38A -95, purkuraato
Volvo C303, muutti pois.
Viimeksi muokannut AVRO : 09.01.2016 12:46
|