No jaa, pitäiskö ne kännit nyt sitten riipaista, kun jouluna olikin muuta tekemistä!?
Eipä tule vieteltyä näitä jouluja ja uusiavuosia ja mitä näitä nyt on. Yleensä olen yksin kotona lukemassa Offipalstaa. En ole kertaakaan elämässäni sijoittanut penniäkään raketteihin ja samalla linjalla ajattelin jatkaa, vaikka sorruinkin elämäni ekoihin joulukoristeisiin tänä vuonna (mutta vain offroadin tähden).
Kalentereina toimii ilmaisjakeluna tullut roskiskalenteri, sekä Invalidiliiton vuosikalenteri jossa seikkailee avustajakoira.
Taskukalenteria ei ole vielä tullut hankittua (meinaa tulla kiire), haluaisko joku Metalliliittolainen lähettää mulle omansa?
No juu, jos ei tule känniä otettua niin menipähän sitten vuosi iliman alkoa vissiin. Luulen että olin viimeksi viime jouluna hönössä, tai en tiiä, kuka näitä laskee.
En tee uudenvuodenlupauksia ja tuota öö, mikä se kysymys oli?

