Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 08.10.2015, 20:33
RR82 RR82 ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 13.08.06
Sijainti: PIeksämäki, Finland.
Viestit: 617
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja kingfisher Näytä viesti
Kuuntele ensiksi käykö se bensa pumppu, jos ei niin tarkista pumpun rele jos sekin kunnossa tarkista pumpulle menevä sähkö, tankin päällä oleva johto on mulla katkeillut jo parikertaa. Jos johdot ok mutta sähköä ei pumpulle tule niin kuljettajan penkin alla on inertiaswits tarkista onko lauennut. Vasta näiden jälkeen lähtisin vaihtelemaan bensapumppua .
Ja mitä tulee tohon starttiin niin riippuu mitä on rikki niin sen korjaus on mahdollista mutta suomalaisesta tarvikeliikkeestä saa uutta hintaan n.100e joten ei oo ihän järjettömän hintanen .Voin kattoa ton tarvike numeron jos on tarvetta.

T:santtu
Onkos tämä pumpun releen sijainti apparin penkin alla? vai missähän lie luurailee? ja kuinka sen toimintakunnon voi tarkistaa? uudella ehjällä releelläkö? voisin minä ton tarvikenumeron ottaa myöskin.

Vastaa lainaten