Taas saatu jotain aikaiseksi! Yhtäkkisesti maalattiin ja kasattiin auto ja nyt se odottaa ensimmäistä pitempää ajoa punalapuilla montun päälle että saa hitsata rungon loppuun. Maali on Bilteman värikartasta rakennuspuolelta puolihimmeä peltikattomaali. Perus röpöpinta tuli, aina vaan parempi. Oikee sysiruma lähempää tarkastellessa

Mun mielestä näyttää ihan asialliselta.

Serkkupoika väsäili tuon skuupin konepeltiin ja samalla tehtiin teline orkkis välijäähylle alkuperäisestä telineestä joka on ilmeisesti peräisin 2.5td:stä..
Vielä pitäisi nuo "mangelssit" maalata valkoseksi ja vaihtaa kumeksia päälle.
Ostaa voisin takapuskurin jos jollain olisi etuisasti sellanen myydä. Myös nuo etupuskurin kulmapalat rautoineen kelpaa!
Yksinpuhelu jatkuu jahka pääsen montun päältä pois. Kiinnostaako tälläset tavan rojektit edes ketään?

Kattelin nuota muita topikkeja niin ei saatana, vehkeet on mutta taitoa ei kyllä nuon paljoa.