Viestiketju: oletko lakossa 18.9
Näytä yksittäinen viesti
  #7  
Vanha 17.09.2015, 20:06
Uazmies:n Avatar
Uazmies Uazmies ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 28.03.05
Sijainti: suami
Viestit: 716
Unhappy

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja HV Näytä viesti
En.
Lakkoilu on iha homojen hommaa.
X3

-tosin ei kai seksuaalinen suunta kerro tyhmyydestä josta tämä lakkoilu on oiva esimerkki?

Varoiteltu on vuosikaudet ja vaadittu päättäjiltä toimenpiteitä.

Nyt on kassa tyhjä, jollain on viimein kiveksiä tehdä jotain ja meidän kaikkien tulisi nyt entistä kovemmin painaa hommia niin eikö mitä, nämä saatanan kommarit alkavat itkemään kun ei kirkkopäivästä saa tuplapalkkaa?!?!

Samat naamat mainostaa netissä kuinka tilaavat ulkomailta kaiken halvemmalla ja vinkuvat siitä miksei ruokakaupat ole auki 24/7 kuten ulkomailla, sopii miettiä minkä verran palkkataso kassatytöllä muuttuu kellon myötä täällä ja maailmalla?

Ammattiyhdistykset ovat halvaannuttaneet tämän maan kilpailukyvyn ja valitettavasti kovimmat naamat ovat olleet vahvojen vientialojen liitoissa, nyt kun ei ole ostajia maailmalla eikä sen myötä töitä suomalaisten tuotteiden tekijöille syytetään hallitusta vaikka sormi pitäisi osoittaa omien liitto-agitaattorien suuntaan ja loppuviimein peiliin.
__________________
If idiots could fly, internet would be an airport.
Vastaa lainaten