Näytä yksittäinen viesti
  #11  
Vanha 06.09.2015, 20:05
Ab3:n Avatar
Ab3 Ab3 ei ole kirjautuneena
Konkari++
 
Rekisteröitynyt: 28.02.14
Sijainti: Joensuu
Viestit: 775
Perusasetus

Vituttaa nämä autojen ostajat. Tuossa melkein viikon verran soiteltiin yhden isännän kanssa, ja hierottiin vaihtokauppoja. Olevinaan niin pitkän linjan harrastaja ja muuta tämmöstä. Oli kuitenkin jenkkimies sen verta munaton, ettei pysynyt lupauksessaan, ja jätti loppupeleissä soittamatta kun oli ilmeisesti saanut auton myytyä. Minusta olisi ollut kohtuullista soittaa, ja ilmottaa niin ei tarvii vastapuolen jännittää turhaan että mitenkä käy.

Sitten toinen muuan ostattelija. Lupasi soittaa, ja ilmoittaa jos saa tai ei saa puuttuvaa loppurahoitusta auton ostoon. Niin oli isoa herraa, metsästysmiestä ja joku maansiirtoalan yrittäjä. Jep ja jep. Voitte arvata ettei paljon soitellu.

Miksi pitää luvata soittaa, ja jättää soittamatta? Miksei voi pysyä sanojensa takana, ja soittaa jos on luvattu. Vähemmän minuu vituttas kuunnella, ettei olla saatu budjettia kasaan, tai että vaihtokaupassa tarjottu auto onkin myyty käteisellä.

Eikun terve vaan pellet, jos luette tätä offipalstaa.
__________________

-ISORY-

Itä-suomen off road yhdistys


SLCK #539