Näytä yksittäinen viesti
  #4  
Vanha 15.07.2015, 05:38
Timo_L:n Avatar
Timo_L Timo_L ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 26.08.06
Sijainti: Paloheinä, Helsinki
Viestit: 7.446
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Korpune Näytä viesti
Ei oo vielä Cherokeeta mutta pian saattaa olla.

Ei pahemmin löytyny hakemalla että onko millanen homma kampiakseli stefan vaihto? Renix 4.0 Kaveri vaan meinas et ainakin teetettynä erittäin hintava että pikku tihkutus ennemmin.
Likainen, mutta ei paha.. suurin homma on saada tehtaan jäljiltä ilmeisesti betonilla kiinnitetty öljypohja ehjänä irti. Kampuran takastefoja kannattaa ostaa AINA samantien kaksi, rikot kuitenkin sen ensimmäisen lohkoon menevän puolikkaan harjoitellessa

Lainaus:
Sähkölaseja saa vähä askarrella jne pientä.
Jakolaatikon (242) ketju oli vaihdettu 3000km sitten ja pientä ääntä pitää mutta liekö uutuuttaan.
Voi olla pääakselin isot neulalaakerit entiset, mutta ei ole älytty vaihtaa.. tai sitten joku muu laakereista. EI sen ketjun pitäisi ääntä pitää uutena. Onko siellä varmasti öljyt sisällä, ja oikeantyyppiset?
__________________
Jeep Grand Cherokee 5.9 Limited LX, käyttöauto sopivasti maastoon varusteltuna.

Jeep Cherokee 4.0 - Ikuisuusprojekti Moggiakseleilla, 42" renkailla ja kaikensortin enemmän ja vähemmän oleellisilla ominaisuuksilla.

Jeep Cherokee 4.0 - Menehtyi kunniakkaasti Stadin Cruiseissa 5/2008.
Vastaa lainaten