Näytä yksittäinen viesti
  #11  
Vanha 08.05.2015, 14:30
H_Nietu H_Nietu ei ole kirjautuneena
Banned
 
Rekisteröitynyt: 28.02.04
Sijainti: Helsinki, Finland.
Viestit: 1.994
Perusasetus

Komppaan vain puolikasta.....


Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Luoppis Näytä viesti
Emmä muuten mistään mitään tiedä mutta mielestäni on erittäin positiivista, ettemme tule näkemään Jutta Urpilaista tai Päivi Räsästä hallituksessa.
Mun mielestä Päivi Räsäsellä on munaa enemmän kuin suurimmalla osalla miespuoleisista kansanedustajista tai ministereistä. Ja niin kuin kaikki tietää
hän oli opiskelumenestyksellä edellisen eduskunnan parhaiten menestynyt kansanedustaja/ministeri. Eli osaa/osasi varmasti valita ns. huonoista vaihtoehdoista vähiten huonoimman. Ja eniten mun mielestä rokkaa Räsäsen mielipiteet homosteluista, lepsoiluista ja muista boheemi/liberaali asioista joista itse olen vähintään samaa mieltä. Näita viime kaudella Vihereät, Komukat, RKP, Kepu, Kokoomus ja SDP ajoivat maamme tärkeimpinä asioina.
Haloo Onks Valoo......???? Jolua pyllyynn......
Vastaa lainaten