Laitetaans jatkoa vielä tähän.
Eilen tuli kokeiltua noiden Bridguloiden talviominaisuuksiakin oikeen inhottavassa kelissä, eikä ole valittamista edelleenkään.
Tuli ajeltua enemmänkin tuolla Länsi-Uudellamaalla jossa lunta tuli aika tuimasti, sekä illalla vielä himaan Tsadiin aivan sikakuntoisella motarilla.
Semmoisella umpijäisellä kylätiellä ei ollut ongelmia pysyä ladulla kun ajeli järjellä, eikä edes ABS:t rapissut vaikka ne yleensä herää helposti.Myöhemmin samalla alustalla, lisättynä reilulla lumikerroksella, oikein hyvä.
Motarilla taas oli semmonen tajuton loskakerros joka saa varsinkin normikotteron tuntumaan suorastaan vaaralliselta, nyt ei ollut aiettakaan mihinkään loskaliirtoon tms. Olipa kerrankin latua ajaa rauhassa vasenta kaistaa kun pikkuautoilijat kihnustivat oikealla kaistalla jonossa kuin köyhän talon porsaat.
Kaipa se kuvio osaa sitten puhdistaa itsensä hyvin? Entisillä BFG:llä toi paksu loska oli vähän hankalaa.
Tähän perään vielä tyytyväisyyshymiö
<img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle>
Life sucks, then you die...
|