Näytä yksittäinen viesti
  #11  
Vanha 25.03.2015, 11:12
EeKI_ EeKI_ ei ole kirjautuneena
Jäsen
 
Rekisteröitynyt: 05.03.14
Sijainti: Rauma/ asuinpaikka Turku
Viestit: 86
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Mutis Näytä viesti
Ei tuo nyt niin heikolta näytä. Jos jotain tekisin, niin heppailisin nuo kulmaraudat kiinni levyyn. Toisi vähän lisää jäykkyyttä. Ja painon salliessa yrittäisin tehdä niin jäykän rakenteen, että kestää alanurkan tökkäämisen kiveen tms. Muutenhan tuollainen kevyempikin rakenne kestää lumen tuuppaamista hyvin. Pikku ykkösellä melkein tyhjäkäyntiä ja osaa väistellä ne pahat paikat, niin helpottaa pihan putsausta ihmeesti.
Kulmarautoja ei ole heppailtu levyyn siksi että tuo pelti osa on helpommin uusittavissa mahdollisten vaurioiden sattuessa.

Mutta mukava saada palautetta ja parannusehdoituksia muiltakin kuin vain lähipiirin hieman naureskelevia kommentteja, "mihin sää tollasta tarviit ja käytät." etc.
__________________
Toyotalla Suomi kuljettaa.
Vastaa lainaten