Näytä yksittäinen viesti
  #533  
Vanha 14.02.2015, 10:15
HeikkiH:n Avatar
HeikkiH HeikkiH ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 14.01.03
Sijainti: Lappeenranta
Viestit: 3.617
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Timo_L Näytä viesti
Palkkihelmojen osalta kävin ensin apparin puolen kimppuun. Ja löytyi sitä norjankromiakin vihdoin viimein tuntuu olevan aika vakiopaikka näissä Grandeissäkin tuo kotelo, ihan niinkuin on Cherokeessakin.

Etupäässä oli tälläinen kukka, b- pilarin "jalassa" oli myös vähän ruostetta, mutta ne hävisi kun piti rälläköidä sen verran pois.

Piti ettiä nää palkkihelman asennuskuvat, kun tohon vaimon autoon pitää tehdä hieman korroosion korjausta
Olin vaan ajatellu että homma onnistuu ilman lokareiden kanssa pelaamista, mutta tarviihan se saada hitsattua tohon koriin lokarin takana. Ettei käy kuten Dodgen kanssa kun en jaksanut irroittaa lokaria niin tottahan se unohtui tehdä myöhemmin ja korroosio söi peltiä isommalla kädellä
__________________
Montenegro Offroad Club #21

Dodge Ram '95, Jeep ZJ '96
Vastaa lainaten