Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja naku
Porissa karhu katsastus vaati hj:sta tietenkin takapenkit pois, 80 lätkä luukkuun ja 2 kiinteää asennusta autoon antoivat esimerkin: ruustukki ja kompura. Työkalulaatikko ei ole kiinteä asennus mutta sen tarvitsee olla siellä eikä myöskään alkuperäinen vinssi. tämän jälkeen alkoi tivaus mitäs meinaat alkaa huoltaa autolla ja varusteet sen mukaan kun on huolto kohde tiedossa. Jotenkin tuntuu hankalalta tämä karhu katsastuksen toiminta joten tänään ajoin A-katsastus konttorille ja asia muuttui vähän. A-katsastus vaatii hj:sta takapenkit pois ,80 lätkä luukkuun, kiinteän ruustukin ja kiinteän työkalulaatikon työkaluineen. Täälläkään ei alkuperäinen vinssi käynyt kiinteäksi varusteeksi. Taidan taittua A-katsastukseen tuntuu asiat sujuvan paremmin siellä
(karhu katsastuksen mukaan hj:alle ei saa 33 pyörimään)
liitteenä A-katsastuksesta saatu lappu
|
No karhulla tuntuu olevan muutenki erikoinen toi toiminta tyyli... muunmuassa he elää edelleen siinä uskossa että maasturin katolle ei saa laittaa lisävaloja koska ne on etuakselin takapuolella... mie oon vallan käyttäny tota itäkeskuksen K1 konttoria, siä yks inssi on monasti neuvonu ja opastanut muutoksissa ja jollei tiedä ni ottaa asiasta selvää eikä vaan suoralla kädellä kiellä..
__________________
GMC Suburban 6.5td -95
Chevrolet Blazer 6.2d -86 "The Black Pearl"
Suzuki SJ413 -86
"Muut tekee mitä osaavat, meillä offareilla on ollu tapana tehä mitä tahdotaan!"
The reason i sin is because there is a stairway to heaven and a Highway to hell and i sure as hell ain't climbing no stairs!!!
|