Viestiketju: kivääriä 308??
Näytä yksittäinen viesti
  #38  
Vanha 06.12.2014, 16:35
kami:n Avatar
kami kami ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 19.12.07
Sijainti: pielavesi
Viestit: 1.512
Perusasetus

no ihan varmasti sitä väittelyn saapi tällä porukka määrällä väittelyn aikaan ja minusta ihan ok ja suotavaa , kunhan on pointti eikä inttämistä , ja minun puolesta saa inttääkkin , selaan vaan nopeemmin eteenpäin . 222sta minäki haaveilin ekaks , sitten halusinkin jo monipuolisemman , se on vain se paukku haettava kohilleen käyttötarkotusta vastaavaksi , ja hyviä vinkkejä tässä palstalla olenkin saanu merkin ja kiikarin yms valintaan , en ois etes osannu ite moisia ottaa huomioon.
varmasti joku hankinta on jonkun mielestä perseestä , mutta sepä se onki se elämän suola ettei olla kaikki samanlaisia
olipa muinoin haulikon makasiinissa 4mm ekana tulossa ja siitä isoni kokoajan ja viimesenä oli jotain tosi karua rotweiliä tms että sai paikottua sitten aloin miettimään kaiken turhuutta ja jäniksen kilohintaa jos jäi vasta pumpun viimeisellä... ja hävitin moisen pois.
__________________
romuautot saunan takana kivirauniolla on kappale suomalaista kansanperinnettä... kaikkeni olen tehny perinteitten vaalimiseksi..

Viimeksi muokannut kami : 06.12.2014 16:41
Vastaa lainaten