Viestiketju: kivääriä 308??
Näytä yksittäinen viesti
  #6  
Vanha 04.12.2014, 11:13
kami:n Avatar
kami kami ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 19.12.07
Sijainti: pielavesi
Viestit: 1.512
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Kala92 Näytä viesti
Itellä tuo Valmetin Petra 308. Ei se ehkä ihan lintuhommiin mene. Joskus pidin hirvimetällä taskussa kokovaippoja just lintujen pudotusta ajatellen, mutta aika ison reiän se silti tekee. Ja jos rekyyli vaivaa, niin pistä puoliautomaatti. Toi Petrakaan potkase ollenkaan. Ainut vika, että painaa ja jos radalla haluaa paukuttaa pitempään, niin alkaa heittämään mihin sattuun. Johtuu ohuesta piipusta, joka ottaa lämmöstä itteesä. Kiikarin kanssa ihan mukava passi ase, mutta koirahommissa ei jaksa mukana raahata vaan mielummin sitten pystykorva pulttilukko.
petraa hypistelin käsissäni joku aika sitten , ei osannu pappa myydä , eikä enää nouse jalka mettään mennä .. joku kevyt teräväkärkinen luoti pienellä latauksella? lintuhomma olisi tässä se pääasia , hirvi joskus..ehkä .
huvittas päästä yhtellä aseella- mieluusti pulttilukkoinen
__________________
romuautot saunan takana kivirauniolla on kappale suomalaista kansanperinnettä... kaikkeni olen tehny perinteitten vaalimiseksi..

Viimeksi muokannut kami : 04.12.2014 11:16
Vastaa lainaten