Viestiketju: Homot naimisiin?
Näytä yksittäinen viesti
  #3  
Vanha 29.11.2014, 11:12
mikaelt:n Avatar
mikaelt mikaelt ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 18.11.08
Sijainti: Mikkeli, Otava
Viestit: 1.282
Perusasetus

Mulle on jääny epäselväksi mitä muuta eroa tuossa on entiseen rekisteröityyn parisuhteeseen, kuin että voidaa kutsu avioliitoksi ja saada kait (siviili)vihkiminen, niin ja sama sukunimi?

Mua v..taa tässä asiassa se että siitä on tehty vuosituhannen tärkein ihmisoikeus ja muukin kysymys! Asia koskee kuitenkin aika pientä osaa väestö...Toisin kun SOTE uudistus, joka sentään koskee KAIKKIA suomen kansalaisia jollakin tavoin!

No tää taitaa olla samaa kun ns. koiravero politiikka, eli kunnan valtuustoissa ei tiedetty tuon taivaallista jostain kaavoitus tai rakennus asiasta joka makoi miljoonia...hyväksyttiin vaan. Mutta sitten kun käsiteltiin koiraveron korottamista/laskemista/lopettamista niin jokainen oli asiantuntija.
__________________
----------------------------------------------

Team Tostanoin Facebookissa

www.maasturistit.fi
www.etsama.com
------Offroad team Over the Hill---------------
Vastaa lainaten