Viestiketju: Homot naimisiin?
Näytä yksittäinen viesti
  #82  
Vanha 28.11.2014, 16:32
Samsonite:n Avatar
Samsonite Samsonite ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 30.07.06
Sijainti: torttunotko
Viestit: 2.758
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
Tietääkseni alunperin tuota ei edes haluttu kirkkoon. Maistraatissa voi mennä myös naimisiin. Se ei ole mihinkään uskontoon liittyvä tapahtuma. Mutta tosiaan taitaa tuo kirkko olla pahin homo pesä mitä löytyy. Tosin tämä homoilu tulee siellä esille lähinnä pedofiliana kun ne papit panee pikkulapsia peppuun. Ei ne naimisiin mene, mutta tuollaista touhua sitten voit tukea?
Onkohan siulla mennyt pikkasen eri uskontokunnat sekasin?
En olis koko kirkoista mitään kirjoittanut, kun ei se tähän tämän päiväseen äänestykseen kuulunut millään lailla. Siellä vaan tuntui/tuntuu edelleen olevan puurot ja vellit sekaisin, kuten aina.
__________________
"- Perusarvot kunnossa. Sanotaanko niin, että kun viimeksi tankkasin auton, niin laitoin polttoainetta tankkiin enkä pakoputkeen." T.Hakkarainen.
Vastaa lainaten