Näytä yksittäinen viesti
  #9  
Vanha 01.12.2004, 13:35
anttir:n Avatar
anttir anttir ei ole kirjautuneena
Konkari+++
 
Rekisteröitynyt: 16.07.03
Sijainti: Helsinki, Finland.
Viestit: 866
Perusasetus

Lainaus:
quote:
antti oliko ne lassen tekemät muuten levittävät lokasuojat,multa kanssa puuttuu projektista vielä etusiivet.(jos levittää niin muistatko minkäverran)
Joo, mulla on vakiolevyiset kun tykkään niiden näöstä enemmän, ja lapparit (liian) vähän levittävillä vanteilla mahtuikin niiden alle. Ajattelin nyt päivittää leveämpiin, mutta totesin että maastossa toimivampi ja minusta paremman näköinen taitaa tulla kumihuulilla.

Se alkuperäinen levittävä muotti on kai 50mm leveämpi, mutta Lasse lupaili kyllä tehdä niitä sen levyisinä kuin mitä tarvetta on.

Lainaus:
quote:
tarkoitin tossa aikasemmassa lähinnä katuautoihin tehtyjä lokasuojia joita reilu 20v sitten alkoi jos jotkut nyrkkipajat vääntelemään,toiset istui huonosti ja toiset vielä huonommin.
ehkäpä siitä tua kammo kuttaperkka osiin.
Joo, epäilemättä kuttaperkasta voi huonojakin palikoita tehdä, niin voi pellistäkin.

--
Antti R.
1978 HJ-45LP
Vastaa lainaten