Lainaus:
quote:
kiitos vinkeistä ja linkeistä. isolohko tuollainen on ollut toiveissa ja hieman tuoreempi vm, vaan eipä ole tullut vastaan - tuossa 68ssa on kuulemma joitain lastentauteja(mm.sähköongelmia, huonot penkit). Lienee kuitenkin ajettavuudeltaan pikkulohko parempi ?
Onko kokemuksia osatoimittajista (eckler, corvettecentral), ovatko luotettavia ja osat minkä laatuisia ?
|
´68:ssa oli näitä suunnittelun kukkasia, eli kapea hartiatila, liian suuri ratti ja vähän sähköongelmaa. Viime kesä tuli ajeltua avomallisella ´69 tri-power isolohkolla ja tunnelmat on selkeät: pieni keulapaino ei haittaa pätkääkään verrattuna siihen huimmaan vääntöön ja voimaan.
Viimeksi olen tilannut tavaraa Corvette Centralista ja Eckleriltä varmaan 1995. Sen jälkeen en ole jaksanut värkätä vaan olen ottanut tavarat suosiolla Jakelta FinnVettestä.