Näytä yksittäinen viesti
  #4  
Vanha 08.09.2014, 08:43
SamiN:n Avatar
SamiN SamiN ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 29.12.03
Sijainti: Järvimaa, Finland.
Viestit: 2.688
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Timo_L Näytä viesti
Jos pitää saada ison näköinen auto, niin osta iso auto. Nettiautosta löytyy 1-ton Jenkkipickuppeja siihen tarkoitukseen

Korotukset kannattaa tehdä sen mukaan että alusta toimii kuten pitää. Renkaille saa tilaa rälläkällä, ja ihan siisti vieläpä... aika älytön jo tulee oikeasti melkein autosta kuin autosta jos on 3-4" alustakorotusta ja siihen vielä koria pari tuumaa, ja sitten renkaat päälle.
No eipä noitten jenkkipikappien korotuskaan ongelmatonta ole.. Omassa on yhteensä 6" korotusta ja kärryn vetämistä ei voi enää edes haaveilla.. Ei ainakaan tolla itetehdyllä kääntyvällä koukulla..

Tähän on muutostettu 35" mut noilla 38" näytti hyvälle ja maastossakin eteni suht hyvin.. Siis silloin ku ei ollu vinssin jatkeena
__________________
Broken Back Team #1

Viimeksi muokannut SamiN : 08.09.2014 08:50
Vastaa lainaten