Kyllä mua huolestuttaa että naapurissa kaupan hyllyt tyhjenee pienten naapuriselkkausten takia.
Suomessa käydään kaupassa varmaan 5krt/viikko ja abc:t on tukossa arkipyhinä.
Täysin housutkintuissa ollaan ja tiedetään se muuallakin, toivottavasti vanhoja säilykkeitä ei tuhottu miinojen mukana vai tuhottiinko ne?
Onhan meillä ydinvoimaa vai eikö ne tuota lainkaan plutoniumia?
Uraania pitäis ainakin löytyä eikä thoriumvoimaloille kai ollut muita esteitä kun pommimateriaalin puute?
Onhan meillä tunneleita kaivettu senverran ettei rikastamoita tarvisi maanpäälle tehdä, jos suomella ei ole ydinaseita niin olen kovasti pettynyt. Toisaalta jos on niin tämä viesti voi poistua yllättäen
Huonosti menee jos uusi laitoskin tulee pelkkään sähköntuotantoon ja maksaa enemmän kuin mikään missään.
Meillä kun ei ollut kylmää sotaa joka vei varustelussaan suurvallat kyykkyyn, rautaa ja plutoniumia niille kuitenkin kertyi.
Lentoliikenne on käsittääkseni aika aktiivista ja ainakin osa loukkauksista voi olla tahattomia,rajojen pinnassa touhutaan paljon. jos suomi on suuttuessaan hirveän vihainen niin mitä sitten?
Joku jossain sanoi että jos venäjä haluaisi tulla kylään niin iltaan mennessä jo oltais samaa porukkaa.
Jos suomen puolustus on samassa tilassa talouden kanssa niin eihän tänne kenenkään kannata tullakaan, kurjuutta saa pyytämättäkin.