Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Timo_L
Jotenkin tuntuu, että tässä tapauksessa Pajerossa on jäähdytyksessä nyt jotain muuta vikaa kuin vain huono tuuletin, jos tuollaisissa nopeuksissa koneessa alkaa lämmöt nousta. Vesipumppu huonona, syylari vähän tukossa, syylarin rivat huonossa kunnossa/ välit täynnä möhnää, yms..?
Jumiin kiinnitetty visko vie konetehoja ihan turhaan, uusiakin viskoja yleensä saa. Viskoja usein on sekä normaaliin että raskaaseen käyttöön, ja se raskaan versio tarjoaa tiukemman viskon kautta parempaa jäähdytystä hitaissa nopeuksissa.
|
Samaa mieltä kyllä tässä,mutta kerroinkin vain omista kokemuksista että riittää. Mutta ihan ekaksi kannattaa tsekata tosiaan tuo syyläri kuten timo sanoikin,termari on yks kun se on alavesiletkussa niin vaikuttaa todella paljon lämpöihin. Mutta tuo jumiin kiinnitetyn viskon aiheuttaman tehon puutteen jos huomaa niin saa kyllä olla saatanan laiska auto alla,pajerossa itsellä ainakaan huomannut yhtään mitään eroa.