Näytä yksittäinen viesti
  #11  
Vanha 17.07.2014, 07:53
ärjy:n Avatar
ärjy ärjy ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 18.06.06
Sijainti: joensuu
Viestit: 1.103
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja wuntzikka Näytä viesti
omassa tapauksessa ei ollut maksukyvytön, tuli hyväksytty päätös, mutta jouduin perumaan, kun ehtikin tulla palkka tilille. ja hyvä niin.
oiskohan ely-keskus vai mikä, mistä sen saa tai sitten tulostaa ja lähettää sen eteenpäin. en muista tarkkaan asiaa...
pitää vaan kaikki ilmoittaa todella tarkkaan, mitä sitten on halukas saamaan eli toisinsanoen siinä vaiheessa kaikki mahdollinen saatava.
kannattanee soittaa asian tiimoilta vaikkapa ely-keskukseen, sieltä selviää mistä saa kyseiset paperit (jos vaikka ei satu omistamaan tulostinta, koska paperinippu aika paksu) ja kuinka edetä asian kanssa

https://www.ely-keskus.fi/web/ely/pa...a#.U8afs_l_upA
kuis nopeasti sulla eteni tuo asia siellä turvassa? itsellä ollut paperit sisässä jo 5kk ja ei vielä ole kuulunut mitään..
__________________
puukko 2