Viestiketju: nissan king cap topic
Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 28.06.2014, 12:15
sutpoo sutpoo ei ole kirjautuneena
Tulokas
 
Rekisteröitynyt: 28.06.14
Sijainti: Pyhäjärvi
Viestit: 3
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja jyrden Näytä viesti
Kopioit vaikka motonetin sivuilta tuon varaosalistan ja käyt sen pumaskan kaa sitten paikallisella kauppiaalla. Pyydät siihen leiman ja nimen alle, kun sellanen kelpaa ihan tuossa tapauksessa.

Bensan ja dsl:n vaihteiston sälmykset samat, kuten vaihteisotosakauppiaalta käy ilmi. Ainoo ero bensan ja dieselin välissä se, että toinen käy eri aineella. Etupään osat täysin samat, ja rarrutkin samat. Joissain malleissa takajarrut on tuumaa isommat, ja perä voi olla myös. Mut näitä on sekasin näkynyt, kun mitä omasta pihasta näkee osan nyt. Pihassahan on dsl:tä puolen kymmentä ja bensojakin pari eksynyt.
Ahaa. Marmoritiskin myyjä ei alkanu tekemään listaa, totesi vaan että ei ole samoja osia. Mutta taisipa olla sitten väärässä. Kiitos sulle!

Vastaa lainaten