Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 20.06.2014, 23:35
Eris:n Avatar
Eris Eris ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 03.10.07
Sijainti: Suomi
Viestit: 664
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Byrocrat Näytä viesti
Sen verran kommenttia tuosta kolumnista, että tilattuna tein jutun numeroon 2/2012 otsikolla "Mietteitä siirtoluvista ja siirtomerkkien käytöstä offisuunnistuksessa ja safareilla" .

Vaikka juttu oli tarkoitettu provosoivaksi herättämään keskustelua niin seison edelleenkin kirjoituksen takana.
Asia on ajankohtainen edelleenkin ja vaikka eri ryhmittymät ovat yrittäneet siirtokilpiasiaan saada virallista ratkaisua (siirtokilvet verottomiin, rekisteröimättömiin kisalaitteisiin) niin eipä ole kovinkaan hyvin edennyt.

Jutun perusteella ei ole pesäeroa tullut vaan tullaan juttuun Mylliksen kanssa edelleenkin.

Kestotilaajien katoon yhden lehtijutun perusteella en jaksa uskoa, kyllä ne tilaajat ihan muista syistä ovat kaikonneet jos tai kun ovat kaikonneet!

Ja kun kysyt että milloin seuraava lehti ilmestyy niin kertoisin jos tietäisin tarkan päivämäärän, mutta kun sitä ei ilmeisesti tiedä edes päätoimittaja Pitkästä tauosta on kaikenlaisia haittoja ja yksi varmaan se, että vaikka lehti painoon on saatu niin painamisajankohta voi olla hakusessa esim. jos sille ei ole ollut aikaa varattuna ennakkoon
No kerro samantien mistä olet niin katkera että olit mukana tappamassa tätä harrastusta.Parhaillaan kisoissa oli mukana muistaakseni yli sata(100) autokuntaa vanhaan hyvään aikaan.

Vastaa lainaten