Näytä yksittäinen viesti
  #468  
Vanha 14.05.2014, 21:01
young n dum:n Avatar
young n dum young n dum ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 27.09.09
Sijainti: Konnunsuo mamu senter of suomalia
Viestit: 3.483
Perusasetus

wislaa se ja tupruttaa mustaa laitan viteota kuha saan ton iha valmiiks


turpon käänsin 180 astetta ku enne sojotti pakarin lähtö tulipeltiä kohti ja sil oli "vähän" ahasta.. ja samal kellotin paine puolen röörin kohilleen. vähä piukassa meinas olla mut koputteli vasaralla varovasti ja luikki vd:tä ni läks.


tollane kikkare tuli imu letkuun. siihe menee alip. pumpun torvi ja koneen huohotus. nyt voi huoletta hukuttautua jos tekee mieli.

ja KeTTu TyTTönä otettii huomioon myös enviromentit aika vahvasti ku kaik snorkkeli kamat veljen pirkas ja täs museo jeepis on 05:sesta Dodge ramista. eli kolme tuumasta pako rööriä.. eli kun mjoottorit imee raivokkaasti lmaa sisuksiin ni tosta vanhasta pakarista irtoo sisältä pieniä venäläisestä 95:sesta tulleita noki hiukkas kikkareita jotka valmet ja line 6 polttaa uuvestaan..?

eli ikään kuin egr. .. tai joku semmonen mut siis pointti oli se et meil ei ollu muuta kamaa ronkkeleiks ku tota vanhaa torvea ja eihä myö mitää niitä putsailtu.. kauhee homma.. ja kaiken tän järkeilyn lisäks valmetin pakoputkeen sit tuli uutta puhtosta rosteria.

ja vielä tosta huohotus osasta. isompi putki pajan lattia harjasta varren pätkä, pienempi joku hytikka tuubi roskiksesta .. kiinnike volvo 850 turvavyön kiinnikkeestä ja kumi tyyny xj:n imanputsarista


eli ronkkeli tulee joteki noin. putsarille mankeloin pöntönkii joutessaan. se on viel hypisteemättä valmiiks laatu tuotteeks.


aiemmista postauksista selvis et teen hormin katolle johtuen laikka käsi syntroomasta..

no sillehä oli helppo tehä kolo.



bilteman 3" putkimutka on kuvassa dekoratiivista syistä. oli lainassa kamelilta sovitus hommiin.

punaste nuoli kohilla on pakoputki kannatin hommelit on melkosen jäpäkkä. jousto mutka tosiaan tulee het turpon jälkee kuha saan pullot ja tölkit palautettua.

oli hyvin vahva visio viedä putken pää pois korvan juuresta keskemmälle autoa.

ja miksi..? kauhee homma tuhertaa kaik saatanan letkut ja torvet katolle et voi uiskennella huoletta ja kummiski eka reissulla kippaa katollee lätäkköön ja viimesillä voimillaa imee valmet torvet täytee vettä?

jos totta puhutaan tuskimpa tuo auto tuulilasi syvyyksiä kummosempia näkee. mut tulipaha tehtyä
__________________
Offroad Team KeTTu TyTöT/ Lauri

Full Size Jeep Master Fabricator

VALMET = Rerentless reliability
Vastaa lainaten