Näytä yksittäinen viesti
  #2691  
Vanha 08.05.2014, 21:18
RIPAX RIPAX ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 24.04.09
Sijainti: vihti
Viestit: 2.246
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Ab3 Näytä viesti
Mites tekisitte?

Hilux LN65, -87 voimanlähteenä 2.4 vapari

Käväsin äsken kaupoilla, ja huomasin että on tiputellu lätäkön alle. Jäähdytinnestettä. Aukasin konepellin ja lampun kanssa kahtelin että vuotaa ylhäältä jostain kohtaa. (en sen tarkemmin tutkinut..)

Onkos tuota vanhaa syyläriä järkeä paikata, vai onko fiksumpi ostaa uusi? Näyttää ainakin että motonetti ei tarjoa uutta kun bensaversioon.
Käykö tuo bensaversion jäähytin diisseliin? Jos ei käy, eikä vanhaa ole järkeä korjata(perustele?), niin mistä saa uuden ?
Ebay tarjoilee jotain alumiiniversiota, mutta hintakin on sen mukanen...

Kaikki neuvot tervetulleita.
Mä hakisin 110 hiluxin syylarin,siin oli jotain pientä eroa mut ainaki pultin reijät on samat. En muista tarkkaan mut viimeks laitoin 110 hiluksiin tarvike syylarin tilalle ln65 orkkis syylarin eikä siinä mitään isompaa jumppaa ollu. Nii edittinä et ainki yn 110 ja ln110 syylarit on eri,Dieselissä on isompi syylari ja letkut eri paikassa.
__________________
Kaikki mikä on paskaa,on perseestä.
Vastaa lainaten