Kyllähän se kytkettävä paineilma tai E-locker olis toivelistan ykkösenä, mutta kun se hinta... Ja saishan sen mukana tosiaan ne molemmat huonot puolet

Ebayssä olisi ylijäämä E-locker edullisesti, mutta ei taida tähään hätään ehtiä sieltä mitenkään tänne.
Tukivarsien teurastus alkoi tänään ja piene pähkäilyn jälkeen askartelin jigin johon tukivarret istutettiin spindleen sopivaan sorvattuun holkkiin. Noin sain molempiin varsiin leikkaus ja korkeus merkinnät, niin että tulee uudet navat samaan kulmaan kun vanhatkin:
Siinä olisi ensimmäinen D44/D50 hydridi varsi hepeissä, toistaiseksi näyttää palaset sopivan yhteen:
Huomenna täytyy yrittää ehtiä sovittamaan murikkaa varteen ja tarkastaa että vetari on oikeassa linjassa ja mahtuu pyörimään. Sitten toinen varsi heppeihin ja auton alle lopputarkastukseen ennen lopullista saumaa.