No siis hommahan menee niin että paikaltaan kun D:llä lähtee pakkonappi päällä ja vielä petaali lattiassa niin kakkosella lukko vasta kytkeytyy ja se kerkee ottaan vakio laatikolla ja venttiilikoneistolla jo sen verran vauhtia ettei se vedättämiseksi mene. Menee sitten vaan 3 ja 4 päälle niinkun vanhassa valmetissa pikavaihteet

ja vielä kun kaasu on lattiassa niin laatikon linjapaineet ovat tapissa.
Ajoin tolla omallani silloin 1.5v niin, että laatikko luisti nelosella jos kiihdytti pintakaasulla. Kaasu lattiassa laatikko ei luistanu, koska linjapaineet korkeemmat. Myös TPS kenkkuili joten pudotteli lukkoa vähän väliä pois. Laitoin sitten pakkonapin, että sai pidettyä lukon päällä kunnes sitten laitoin uuden TPS potikan.
Melkein jos nyt olis automaatti vielä tossa omassa niin laittaisin ylivaihteellekkin pakkonapin. Jos lootan sähköt alkaa kenkkuilemaan niin sais väkisin ajettua vielä kotiin ilman suurempia huudattamisia.
Ja mitä tulee vielä tohon edelliseen PS. kommenttiin niin kukin runnokoon romujaan miten tykkää.