Viestiketju: Ostettu Ulkokehät beadlock vanteisiin
Näytä yksittäinen viesti
  #1  
Vanha 22.03.2014, 12:25
Jaska_S Jaska_S ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 30.10.11
Sijainti: Hankasalmi
Viestit: 147
Perusasetus

Ulkokehät beadlock vanteisiin


Ostettu

Vanteista on ulkokehät hukkuneet matkan varrelle, löytyisiköhän tällä ilmoituksella alkuperäistä tekijää jolla olisi kuvat vielä tallessa, tai joku joka piirtäisi ja leikkaisi uudet?

Eli kuten kuvassa näkyy, yhdestä kappaleesta leikattu sisäkehä, jonka päälle on hitsattu kolmesta osasta leikattu vahvikekehä. Kierteitä ei ole

Mittoja: sisäkehän säde 159mm, reikien keskikohtien säde 169,5mm ja vahvike on 25mm leveä. Noilla säteillä reikien väliksi jää laskennallisesti 39,444mm (27 reikää).
Vaikka mittaukset työntömitoilla teinkin, niin ihan varma ei voi olla onko reikäjako vai reikien säde alunperin piirretty tasamilliin, mutta noilla mitoilla tuo näyttäisi olevan.

Ilmiannot vaikka tähän ketjuun tai yv:llä jos tunnistatte kehät, helpoiten osuu pultit kohdalleen jos jonkun kiintolevyn kätköistä alkuperäinen kuva löytyy.

Ostettu

Liitetiedostot
Click image for larger version

Name:	DSC_1560.jpg‎
Views:	227
Size:	171,3 Kt
ID:	47512  

Viimeksi muokannut Jaska_S : 30.06.2014 13:50
Vastaa lainaten