Näytä yksittäinen viesti
  #10  
Vanha 07.03.2014, 09:50
Scout:n Avatar
Scout Scout ei ole kirjautuneena
Konkari+
 
Rekisteröitynyt: 07.10.03
Sijainti: 66.483526,26.004767
Viestit: 645
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Viipo Näytä viesti
Tuli mieleen, jotta vaikuttaakos mikä muu vielä tuon jarrun merkkivalon palamiseen? Kun tuossa ilmailtiin yhtä volvoa, ja se helotti punasena, vaikka otti johon irti tuolta jakoblokilta, jarrupolkimen pohjaustapilta ja käkkärin anturilta.
Sen sytyttää kolme asiaa. Käsijarru, runkoaisassa oleva piirin vuoto ilmaisin ja polkimen "liian syvään painumisen" katsaisin polkimen juuressa mikä myös pitää käsin resetoida -> senku painaa vaan toiseen laitaan.
-teppo

EDIT, olikki jo kaikki kokeillu. Pitääpä vilkasta vielä kytkentäkaaviota uudestaan ihan itekki..
EDIT: Ei, kyllä se maadoittuu vain nuiden kolmen pisteen kautta. Merkkivalolta lähtee johto numero 47, maajohto, toinen haara polkimelle. Toinen haara ensin käsijarrukatkaisijalle, joka maadoittaa sen tarvittaessa ja sieltä jatkuu sinne runko palkin piiripaineerokytkimelle.

Viimeksi muokannut Scout : 07.03.2014 10:21
Vastaa lainaten