Näytä yksittäinen viesti
  #4  
Vanha 02.03.2014, 09:06
aahoo86 aahoo86 ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 28.12.13
Sijainti: Kuhmo
Viestit: 158
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja TsKo Näytä viesti
Pätevä kyllä tollanen laatikkosysteemi.

Mut sullahan on samanlainen rojekti menossa ku mulla ton aura-hj:n kanssa, meininkinä tehä kans ton tyylinen laatikkosysteemi, mutta koko kontin pohjan alalle ja takaosa perästä aukivedettävillä vetolaatikoilla. Etuosa juurikin takapenkin jalkatilojen kohilta erilliseksi ja se takalämppäri sitä lämmittämään niin saa kanssa ne mettästyskamppeet sinne lämpimään

Mulla kanssa ollu vaimennusmattojen ja verhoilujen asentelua, mutta nyt tulee pieni viivästys kun tarttee hantinpuolen mädät ovet koittaa korjata ensin, että sikäli saat etumatkaa ton kontin kans, tosin mullon jo muu auto värissä paitti ne oikeanpuolen ovet
Nyt jälkeenpäin itsekin harmitellut, olis pitänyt tehdä paksumpi koolaus, taakse vetolaatikot ja leveämpi tosta laatikosta, ..ttu ku ne hyvät ideat tuloo vasta jälkeenpäin, ku ei hirveästi tullut alkuun tuota systeemiä suunniteltua, kunhan aloitinvaan tekee Näemmä sitä säilytystilaa ole autossakaan ikinä tarpeeksi.. Olkoon nyt tommonen.
Nojoo, nyt ku ilmat alkaa lämpiämään, ruveta valmistelemaan koria pikkuhiljaa maalaukseen. Ensin oviaukot maalailla ja pohjia tehdä irti oleviin, parempiin lokasuojiin ja levikkeisiin. Tässä viimeisen kolmen vuoden aikana kaksi jenkkiä kihnuttanut ja maalannut, enpä tiedä mistä sitä inspiraatiota saisi hojon hiomiseen, ei meinaan mitään lempihommaa ja kun tossa maasturissa ihan mukavasti tota pelti pinta-alaa Väriksi harkinnut tummansinistä, katto ja kaarilevikeet mustaksi..
Vastaa lainaten