Näytä yksittäinen viesti
  #117  
Vanha 26.02.2014, 21:47
Jari:n Avatar
Jari Jari ei ole kirjautuneena
Arvostettu jäsen
 
Rekisteröitynyt: 16.11.04
Sijainti: Kajjjaani, Finland.
Viestit: 3.139
Perusasetus

Rakkaat lukijat.
Tänään volvoon saatettu hytikka tas toimintaan, ehkä paremmalla linjauksella?

kattosyylärille ensimmäisiä kiinnikkeitä suunniteltu ja leikkailtu, huomenna hitsaillaan ne kasaan, ja mallataan katolle.

Mistä putket syylärille, ihan huonekkaluputkseta ja kumista mutkia ja joustoja väliin?

minkäkokoiset letkut? 32? 38?

alipainetta on tuumittu, onnistuisiko ahtoilmasta ejektorilla? se on jo sen verran edennyt että kiinasta on tilattu ejektori, ja myös yksi audin sähköinen alipainepumppu on ostettu. kuin iso säiliö pitäisi saada nuille?

takatilaan asensin verkot seinille, sinne on helppo kiinnitellä kaikkea tatrvikkeita nippareilla ja mustekkalaverkon sen päälle, johon saa sitten makuu kamat talteen.

2000w aGGre kaatti olis, mutta meneenkö katolla liian korkeaksi? puolet matalampi 800W olisi kanssa, mutta siinä joku käyntihäiriö. (vanhaa bensaa?)

Ilmalämmittimen asentammista mietitään. toisaalta jos katolle tehään se syyläri niin samalla lisätään entuudestaan sisäkennoja.

taakse on tuossa joku kiinan 12 000 lbs vinssi. pitää tehä joku puoli pikakiinnike peti, jos samaa käyttäs ivecossa vinssinä.

mistä saa ostettua ns komento kaiuttimia?

Tälle kaudelle otetaan käyttöön nuoi uudet 4power akut.

Isompi polttoainesäiliö pitäisi tehdä, ei kellään oo valmiina ja jouten?

Moottorin öljypohja alkaa olla niin rutussa niin sinnekkin pitäisi saada vähän panssaria.


Olishan tuota. huomenna jatketaan.
__________________
Isory

www.kmap.fi
Kainuun Monialapalvelut
-Kerro mitä tarvitset.
Vastaa lainaten