Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 23.02.2014, 14:33
Kekkeruusi:n Avatar
Kekkeruusi Kekkeruusi ei ole kirjautuneena
Veteraani+
 
Rekisteröitynyt: 18.03.12
Sijainti: Nokia
Viestit: 1.396
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Palex Näytä viesti
Perhana, pitäsköhän piruuttain testata kanssa mitä tulosta tulis, kun saunalahti tyrkytti mulle aikoinaan tuplalaajakaistatarjouksen, ja siitä lähtien on tuo 3G nettitikku sim-kortteineen lojunut käyttämättömänä jossain laatikon pohjalla. Jos vaikka siirtyisi käyttämään kokonaan sitä, kun tuntuu olevan nuo datamäärät noin kovaa luokkaa!

On niin onneton tämä adsl:n meganen upload, niin jos pariin megaan pääsisi, niin sekin olisi jo 50% parempi kuin nyt. Kiva youtubeen työntää jotain gigan videota megasella upilla.

Meillä on toi Saunalahden tuplalaajakaista ja oon todennut kyllä hyväksi.
Mokkulaahan en käytä mutta se mokkulan SIM kortti on iPadissä, kätevä ottaa pädi reissuille mukaan ja samallahan toi toimii navigaattorina hiukan isommalla näytöllä.

Alakerrassa on modeemi purkki ja siitä ainoastaan langattomana eri laitteille. Yks pc, iPadi,MacBook pro , PS3 ja apple tv---> ikinä ei oo ollut mitään vikaa, ihan päällikkö ku ei tarvi mitään piuhoja vedellä
__________________
-MMC-
Suzuki Jimny -02
Suzuki sj 413
Ex Toyota Lj -89
Ex Suzuki sj 413i
Ex Suzuki sj 410

Viimeksi muokannut Kekkeruusi : 23.02.2014 14:36
Vastaa lainaten