Näytä yksittäinen viesti
  #131  
Vanha 10.02.2014, 23:27
Messätissari:n Avatar
Messätissari Messätissari ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen
 
Rekisteröitynyt: 26.02.13
Sijainti: Joensuu, Severnaja Karelija
Viestit: 114
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Joske Näytä viesti
Tuo olisi muuten varmaan aika mainio systeemi, mutta kun ketju laipan päällä ei kestä vitikossa vatkaamista. Urasta se tahtoo jatkuvasti pompata, kun taipuisa risu tarraa hampaiden väliin. Tätä taipumusta on tuossa klipissäkin koitettu korjata kiristämällä ketju sinkeälle. Sen huomaa varsin hyvin äänestä ja näkee lähikuvasta - ketju hirttää saman tien kiinni kun mies löysää kaasun.

Laipat ja ketjut eivät tuolla kireydellä pitkään kestä. Voimasta taitaa hukkua iso osa kitkan voittamiseen. Eivät varmaan voimasiirron osatkaan ylimääräisestä väännöstä tykkää.

Ennakkoraivauksiin, missä ei ole risukkoa, vaan katkotaan yksittäisiä raippoja, varmaan etevä peli. Mutta en oikein usko että taimikossa pitemmän päälle toimii.
Vastaa lainaten