Näytä yksittäinen viesti
  #162  
Vanha 07.01.2014, 05:20
Ewerglade:n Avatar
Ewerglade Ewerglade ei ole kirjautuneena
Konkari
 
Rekisteröitynyt: 17.02.12
Sijainti: Oulu
Viestit: 505
Perusasetus

Tämmöstä tänään. Motti ja loota lähti lentoon ja siinä samassa tuli ruuvailtua kaikki muukin, etuakselia lukuun ottamatta kuikkaan. Huomenna vois päästä hiekkapuhaltamaan rungon ja aloittaa rungon paikkomisen.



Tähän vaiheeseen jäi tänään, koska 17mm hylsy meni hukkaan enkä saanu etukardaania akselista irti. Alako vituttamaan ja piti heittää hanskat naulaan ja antaa periksi tältä päivää



Jos jollain on huomenna tylsää, niin tulukaapa pajalle pitämään seuraa ja kääntelemään rungoa niin saan puhalleltua sen!

Ristus tuo patrollni konelaatikkopaketti on pitkä, rapian 190cm. Tuohon jos ymppäis vielä toisen jakiksen niin sais kunnioitettavat 2 metriä rikki. Kertokaapa tietäjän, jotka ootta rassanneet noita GR.n laatikoita, että kuinka helposti tuohon sais ympättyä vielä toisen jakiksen perään???
__________________
Offroad Oulu Ry / Lakeuden Maastoautoilijat Ry
http://www.offroadoulu.com/ https://www.facebook.com/groups/LaMaas/

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Ei ole olemassa liian kireitä pultteja, ainoastaan liian lyhyitä jatkovarsia!

∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞∞

Viimeksi muokannut Ewerglade : 07.01.2014 05:23
Vastaa lainaten