Noh, nyt kun sain flektin pelittämään, ja ohjaustehostimen letkut & liemet vaihdettua - ohjaus muuten toimii paremmin nyt - niin annas olla kun koitin aamulla lähteä töihin. Startti pyöräytti pari kierrosta, kuului epämääräinen klonks, ja startti hyytyi. Jännitteet kohdallaan ja kaikki muut sähköt pelaa. Täytyy katsoa onko mahdollisesti johdoissa tjsp. vikaa, mutta vahva olettamus on itse startti, se kun on ollut vähän niheä muutenkin.
Tehdasuusi Moparin alkuperäinen starttimoottori sattuu olemaan juuri tarjouksessa Rockautossa - 59€ + 51€ kuljetuskulut FedEx expressillä, paketti maanantaina kotona. Ei paha

Normihinta näkyi olevan jossain 300$ tietämillä, joten todella halvallahan tuo lähtee. Täytyy varmaan ottaa samantien pari, jos joku muu tarvitsee..