Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja mikkoimp
yksinkertaisesti tuossa hintaluokassa ei vaan ole mitään hyvää uutta pesuria, käytetyn voi hyvällä tuurilla sada tuolla rahalla ihan hyvän ja tehokkaan, se taas riippuu aivan tuurista ja kuinka kauan jaksaa kyttäillä että moinen osuu kohdalle..
|
Mulla on tällä hetkellä vähäsellä käytöllä olisko 3,4 kilowatin voimavirtainen Alto - tämä ei tarkoita siis sitä, että vehje olis vähän käytetty!
Tarkemmat speksit pitäs vilkasta laitteessa olevasta kilvestä. Olen korjannut sitä vaihtamalla tiivisteitä ja ainakin viimekesänä pystyi pesemään jopa niin, ettei ollut hullumpi.
Jos jotakuta kiinnostaa ja keksitään miten toimivuus todetaan, voisin ehkä luopua jollain 200 eurolla. Kyllä se halvimmat valovirtapesurit ainakin hakkaa. Mulla on siitä koppa auki siksi, että olen voinut katsella onko se tiivis sieltä alhaalta missä pumppu on.
Itse haluaisin pesurin, joka toimii mobiilikäytössä helpommin.
Jos kiinnostusta on, voi laittaa pikaviestiä.