Näytä yksittäinen viesti
  #3  
Vanha 21.12.2013, 12:34
Porvoon Hilma Porvoon Hilma ei ole kirjautuneena
Veteraani+++
 
Rekisteröitynyt: 01.05.12
Sijainti: Sipoo
Viestit: 2.426
Smile

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja pahvi_ Näytä viesti
mie tuossa eilen melkein vitutukseen asti ihmettelin tienpäällä että mikä vittu siinä on ku jotkut ohittelee ihan holtittomasti, ja vielä huonossa kelissä. Ei voi vedota kiireeseen jos tunnin päästä näkee saman auton huoltsikalla kuiteski parkissa ja useimmiten oman lakisääteisen jälkeen se vielä siihen jääkin.
Ei aina tarvita huonos keliäkään: moottoritiellä paras ohitus jossa olen ollut ohitettavana on sellainen, jossa ohittaja oli palaamassa mun kaistalle mun etuvalojen kohdalla... ei jaksanut ohittaa loppuun saakka... ihan normiauto, sellainen tilamunatyyppinen laitos ja satku vauhtia. No hiukan sitten ohjeistin muutamalla merkillä moista velttoutta. Ihme touhua!

Taisi hiukan hävettää kun huomasi, ettei olekaan liikenteessä ihan yksin unelmoimassa..., sen verran kiihdytteli pois tilanteesta.
__________________
Katse tulevaisuuteen, siellä ne uudet hankaluudet ovat.