Viestiketju: Kun halvalla sai...
Näytä yksittäinen viesti
  #8  
Vanha 15.12.2013, 19:03
Rölli Rölli ei ole kirjautuneena
Veteraani++
 
Rekisteröitynyt: 20.11.04
Sijainti: Pöytyä
Viestit: 1.935
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Nerd-O Näytä viesti
Pitää antaa hieman väliaika raporttia tuosta Previasta.

Jostain se vuotaa vettä sisään edestä. Siinä on kuskilla oma kauhukahva niin sen kohdilta vesi tulee. Ei mitään tietoa mistä se sinne tulee. Takaluukku päästää myös vesiä sisään ja ei sielläkään hajua mistä ihmeestä se vesi tulee. Laitoin silikoonia koko takalasin alueelle alalaitaan, mutta eih. Välillä tulee vettä ja välillä ei. Vesi tulee kummastakin takalasin laidasta. Hieman outo. Ja bensaa se laitos syö ihan helvetisti. Pienin kulutus 11l/100km ja suurin tällä hetkellä on 16l/100km. Tuo 16-litran kulutus tuli siitä kun ajoin 80 vauhtia mökille jarruton kärry perässä. Kärryssä oli nokkapelti ja auton ovet. Eli ei paskaakaan painoa. Ei todellakaan mikään talous ihme. En tie miten se syö noin helvetisti??

Toinen mikä ihmetyttää on ovien tiivisteet. Joka hemmetin pakkas yö ne jäätyy melko tiukkaan kiinni. Eikä auta vaikka kuinka käyttää silikoonipuikkoa tiivisteissä. Ei ole tuollaista ennen tullut vastaan.

Lisätääs vielä sen verran että paskempaa talvi-autoa saa hakea. Tuo on joka paikassa jumissa. Alla on kuitenkin Nokian nastarenkaat. Pari vuotta vanhat. En tie miten ne noin paskan siitä on saanut aikaiseksi? kärry perässä se jää tasaiselle jumiin kun yksi rengas vaan sutii takana. Ei edes kitkalukkoa.. Kait siellä perässä jotain hiekkasäkkejä pitäs olla? Mut kun ei tuo moottorikaan ole siellä nokalla vaan penkkien alla niin olettaisi että se jakaisi painoa myös perään, mut eih.. Alusta on myös sen verran tunnoton että perä tuntuu lähtevän aivan yllättäen alta ja ohjaus taas on niin onneton ettei se meinaa pysyä mukana. Ei voi ymmärtää miten jengi niin rakastaa noita toitsun paskoja.
No mikä perkele sen pakotti ostamaan jos ei siinä muuta ole kuin vikoja vinguttavaksi?

Itseppä olet osasi valinnut niin ole nöyrä ja kärsi hiljaa kunnes päivät pitenee ja valo palaa elämääsi.
Vastaa lainaten