Viestiketju: Traktori-topic
Näytä yksittäinen viesti
  #273  
Vanha 14.12.2013, 02:27
Nikuzai Nikuzai ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 02.12.12
Sijainti: Suomussalmi
Viestit: 3.863
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Reetu Näytä viesti
Joo katkaisuhoidolta kuulostaa jos kumpikin alue yhtä älytön...

Luistaa molemmilla, toisella vai ei mitn älyä?



Luistaa asennosta ja vaihteesta riippumatta eikä ole enään kytkin jarrua
Nesteitten vaihto ei auttanut ja "hapanimelä" haisee
(en tiedä onko haju sama, mutta ainain muutama ihminen on sen kytkimeksi tunnistanut kuvauksella)

Koneessa vaan on jameksen 71 kuormaaja mallia järeä ja kuormaajan runko taitaa olla kiinteä eli ei halkaistava, menee tuskaiseksi purku määräksi jos katkaisemaan joutuu ja kun osaset ei ihan käsin mahda nousta


Joku joskus vaan sanoi, et tollasen kone liukuisi runkopukkeja pitkin eteen päin niin paljon et sen saa nostettua pois
chrystalissa pitää kuulemma purkaa kehto pois tai katkaista, mutta kun toi on vaan neloskoneella

Hauska laite sinällään se särki ehjänä vielä olleessaan tutun kenttäsirkkelin petilaakerit, sahuri oli syöttänyt niin suurta tukkia, että terä just kuulemma näkyi niin ursus oli vasta harmaata ruvennut putkesta antamaan kun turbo massikka mistä oli pettänyt vaihdelaatikko oli ruvennut antautumaan puolet pienemmällä tukilla
__________________
Positiivinen rasismi?

Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Vastaa lainaten