Kyseessä on ohjausvarsi...Ainakin mun käsittääkseni..mut nimestä viiis...se lähtee leka toimenpiteillä irti. eli ohjausvarren mutterien(4kpl) alla on kartiosokat jotka todennäköisesti on ruostuneet pulttiin kiinni. Ota mutterit irti sekä raidetangonpää(ei välttämätön) sitten lekalla isket ohjausvarren päähän sekä ylhäältä ja alhaalta käsin. Kartiosokka pitäisi irrota näin. Sitten otat kartiot pois ja nostat ohjausvarren pois.
toinen tapa:
Kartiosokassa(en tiedä onko oikea nimi) on halkio.Halkiota levittämällä jollain terävällä esineellä hakaten se levenee jolloin se irtoaa.
Ohjeet on sit mun omia viritelmiä joita kukin käyttää omalla vastuulla<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
|