Viestiketju: hauskoja viteoita.
Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 30.10.2013, 20:10
Nikuzai Nikuzai ei ole kirjautuneena
Sankari
 
Rekisteröitynyt: 02.12.12
Sijainti: Suomussalmi
Viestit: 3.863
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Porvoon Hilma Näytä viesti
Noissa rampeissa on ihan alkeellinen virhe. Saranointipiste ja tukipinta ovat sellaisessa suhteessa, että kun traileri painuu, niin tuon maata vasten olevan tukipinnan kulma nostaa rampin ylös. Korjaus poistamalla maata vasten oleva materiaali tuon saranan vierestä.... Ei ole kaikista ramppi-insinööreiksi.

Niin ja onhan tossa samalla se, että jos se laite menee kyytiin niin milläs rampit käännät kun kuorma on niitten varassa

Kone laveteissahan ne ramppien jalat on 10cm lyhyemmät kuin reunan matka maahan ja isoissa laveteissa ei ole jousia
__________________
Positiivinen rasismi?

Jos ei natiivi pyytää jotain se pitää antaa ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Jos natiivi pyytää jotain se pitää kieltää ja vähän päälle, ettei vaan olisi rasisti ja pilaisi ihanaa monikulttuurisuutta.
Vastaa lainaten