Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja RJCOBRA
En nyt ihan tajua tota "kääntymiskilpailua" sanaa, koska kuitenkin rarat on pyritty tekemään siten että portista on mahdollista ajaa ilman tiukkoja käännöksiä "kääntymiskilpailua" jos vain haluaa hakea sen ajolinjan mikä ei ole suora linja ykköselta kakkoselle ja kolmoselle, portit on ollu tarkoitus rakentaa että pitemmän lenkin kautta on mahdollisuus hakea löysempää mutkaa kuin suora linja. No pakko sanoa että maasto-olosuhteen tekee joskus tuon että tiukkojakin kurveja tulee. Heitettiinhän Ennen viime kisaa että aamulla kymmenen ohjaajakokouksessa annetaan joka ryhmälle omat värikepit ja kuskit saa itse laittaa portit paikalle. ensin lähtis HS ja sit S ja sit PM ja lopuksi P olisitte itse aamulla saaneet sitten tehdä portit valmiisiin keppeihin, kuinkahan paljon rarat olis ollu erilaisia.
Aamun ajatuksia.
Terv. Reima
|
En kommentoi Raisioin kisoja, en ole ollut edes paikalla. Joissain kisoissa auton kääntyvyys on vain ollut suoraan verrannollinen virhepiste määrään.
Esitin vain idean tuollaisesta olemassaolevien autojen keräilyerästä, jolla koitetaan saada pyydystettyä uusia ja vanhoja kilpailijoita. Se tosiaan oli vain idea, ei edes ehkä hyvä sellainen?