Viestiketju: lada niva kysymyksiä
Näytä yksittäinen viesti
  #2  
Vanha 28.09.2013, 22:50
Krisse:n Avatar
Krisse Krisse ei ole kirjautuneena
Veteraani
 
Rekisteröitynyt: 22.03.09
Sijainti: Kotka
Viestit: 1.105
Perusasetus

205/80/16 on vähän vakiota suurempi rengaskoko ja pelaa ilman muita muutoksia. Ofroudaajat laittaa sitten 235/75/15 mutta ne ei mahdu ilman kohtuumittavia peltitöitä.

Korotukseen saa valmiita jousisarjoja, oiskohan ainakin OME yksi merkki. Paljon on tehty patentteja Mersujen, Volvojen ja Saabien jousillakin kun on haluttu päästä halvalla mutta sopivan (malli/vuosimalli) luovuttaja-auton ettimisestä en enää muista.

Ja sille koneelle ei saa tehtyä mitään mistä olisi juuri käytännön hyötyä, se on pieni pensakone ja siinä on pienen pensakoneen (ala)vääntö eikä siitä muuksi muutu vapaavirtaussuodattimella tai isolla pakoputkella - ainakaan niin paljoa että eroa huomaisi tollasessa autossa.

Kaikkea ulkopuolista 'tuningpalikkaa' löytyy Venäjältä, ladafoorumilta - ja muistaakseni tältäkin - löytyy kyllä diilereitä, ei niitä oikein netistä löydä, ainakaan varmaan kilpailukykyisillä hinnoilla vrt em diilerit.

Allekirjoituksen linkistä löytyy omat Nivaräpellykseni joista voi katsella, vuosimalli on vähän toista kuin itelläsi mutta noi alusta-asiat täsmännevät noihin 'uusiinkin'. Samaten ladafoorumilta löytyy muutama todella pitkä triidi Nivaan liittyen, ne kun etsii ja lukaisee läpi niin tietää kaikesta kaiken.
__________________
Paskaa tavaraa, huonoa palvelua ja kuitintonta varaosakauppaa tarjoaa rannikkogroup.fi
(perustelut: http://tinyurl.com/gmyvk6f)

wonk.sytes.net/76s/
Vastaa lainaten