Blomgrenin Jannu voi neuvoa, miten isolohko letukan koneen saa jumiin, kun on kiertokangen alapuoli irrallaan ja koittaa vaan hieman pyöräyttää startilla<img src=/smiley/finger.gif border=0 align=middle>
Lukkopihdit kannattaa poistaa jarruletkusta ennen koe ajoa. Toinen jarruremppaan liittyvä on, että kannattaa ennen ajoon lähteä pumppaa jarrupalat lähelle, ku ei välttämättä eka polkaisu muuten riitä vauhtia hillitsemään.
Poista "poksarit" tuulettajan siipien välistä ennen starttausta ku olet kiristäny laturin remmin.
ÄLÄ HITSAA KAASUISKARIN ALAPÄÄHÄN UUTTA PULTTIA/LENKKIÄ. Voip lähtee iskari viilapenkistä hapiaan jos palaa kaasusäiliön kuori puhki.
Käytä aina ekat testikäytöt kasattiin koneeseen hallin ovet kiinni ja mielellään ilman vaimentimia, jos mahdollista. Asiaa parantaa, jos koneessa on mukavasti tehoja ja kaasari säädetty sopivasti rikhaalle. Näin kuulet ja haistatkin vielä tekemäsi saavutuksen nukkumaan mennessä<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Maalaa aina ilman maskia. Saat aikaan jänskän värisiä ysköksiä ja nenää kaivaessa muistat, millä värillä maasturis maalasit.
....että onhan nuita....
|