Näytä yksittäinen viesti
  #569  
Vanha 09.09.2013, 22:36
BJ-40/76 BJ-40/76 ei ole kirjautuneena
Legenda
 
Rekisteröitynyt: 11.05.09
Sijainti: Oulu
Viestit: 5.055
Perusasetus

Länsi rautaa/romua:


Cummins 6bt, reipas 200hv, valkoiseksi maalattu, ja mittaristo virtalukkoineen muutaman metrin kaapelinipun päässä. ja ei ole 4wd kulkineesta, eikä edes 2wd, vaan yhdellä n.20" tuumaisella on "räpiköinyt" reipas 2000 tuntia... noin/reilun 10v aikana.

Ja 6. sylinterin kiertokangen laakeri on ottanut "loparit", jäänyt jokin muru kokoonpanossa?. ei lähde puhtaaksi alikokoliuskalla (siksi minulla)
Joku cummins harrastaja voisi kertoa, mistä tuon kampiakselin varaosanumeron/yhteensopivuuden tunnistaa! ja myös tuo 6. kiertokanki menee uusiksi....) Ja löytyykö lohkosta tms runkonumeroa tms. joka kertoo jotain? (tuo 21381431 ei tuottanut mitään tulosta pikaisella kuukkeloinnilla), ja tuo tyyppikilpitarra jäi välille, kun kävi maahantuojalla mutkan

pistän uuden (osto) topiikin, kunhan vähän enemmän tietoa! (nuo länsimaiset "suuren maan" koneet pikkasen oudompia..)