Näytä yksittäinen viesti
  #1279  
Vanha 06.09.2013, 09:35
koira koira ei ole kirjautuneena
Aktiivijäsen++
 
Rekisteröitynyt: 28.03.11
Sijainti: Lappeenranta/Hamari
Viestit: 357
Perusasetus

Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja Timo_L Näytä viesti
..tuohon ahtauteen auttaa, kun nostaa auton keulaa riittävästi ylös, että saa etuakselin roikkumaan kunnolla alempana. Toki jos on korotettu auto niin jo se auttaa kummasti tilannetta. Vakiokorkuisen kanssa todellakin on ahdasta

Voin hyvin vahvasti suositella noita WJ knuckleja, jarruja sekä ohjausta, on ihan hitonmoinen parannus ohjaukseen vähänkin korotetussa autossa, ja jarrut on huomattavasti tehokkaammat - uskaltaa jopa vetää peräkärryä
Je, mulla on 3,5" korotus. Hyvin mahtuu pohja tulee pois, kun startin irrottaa. Aivan hemmetin lujassa oli vaan toi tiiviste.

Jep toi WJ setti on kyllä seuraavana listalla, (ohjaus on pitkän venäjän reissun jäliltä aivan sluut). Aika kallis on vaan kaikkineen, olisi hyvä jos pystyis vaiheittain tekemään, ohjausta ekaks ja jarrut myöhemmin.
Vastaa lainaten