Nonnii....aikaa on kulunu, mutta projekti ei ole paljon edennyt ja suunniteltu High Chaparral offi reissukin jäi väliin, kun tytön asiat ollu etusijalla.
Ennen Eurotrial kisoihin lähtöö tuli hieman lomailtua ja sitten kiireessä väännettyä autoa, kun silloin ei vielä ollut tytön aikataulut tiedossa.
Korityöthän ne aikaa on nyt vieneet.....ja vielä tulee viemäänki.
Takalokasuojien reunat alkaa olee valmiit ja takalyhdyt etsii paikkojaan ja näkökin muistuttaa chevyä.
Joka kohdasta ei saanu vanhaa sisälokasuojaa venyyn, niin piti uuttakin tehdä.
Ja eihän noikaan nyt kauneimmat oo, mutta kai ne vähä siistiytyy, ku maalia saa niiden päälle.
Mut hyvin kulu aikaa, kun puuttu toi sisäreuna/takakulman viimeinen reuna kokonaan. Toiselle puolelle sai vanhasta korjaamalla ja toisen puolen joutu tekee edes jonkunlaisen.
Sit kiireellä hosumaan ja vanhat maalit kalvaan pois melkee kaikki.....ihan kaikkee ei vaan jaksanu/ehtiny/huvittanu.
Sit pakkeliakin tuli läträttyä.
Ja hiottua.....ja olihan taas pölyistä hommaa. Mitään suoriahan noista ei tullu, eikä ollu tarkoituskaan, vaan enempi sellaisia loivia
Ja eiku pohjamaalia pintaan ja arvatkaa valuko? No TODELLAKIN!! Siinä sit kiireessä illalla mietin, että perkele pitääkö stoppaa homma ja antaa kuivua Eurotrial kisan yli ja hioo......kunnes tajusin, että paskat! Se on yks mänty ja valumat ei vituta enää yhtään.
Joten lisää maalia pintaan ja valuhan sekin lisää, mutta se on "se yks mänty/kuusi/kivi" ja ei paljon valumat kiusaa itteeni.
Jaa niin, ameriikaan Itella-Joe toi etuakseliin vahvempia palojakin. Vetarit onki jo jonkun aikaa odotellu tallin nurkassa. Noh osat on tosin vielä kaikki asentamatta, mutta eiköhän sekin hetki jossain vaiheessa tule.