Lainaus:
quote:
Lainaus:
quote:
Eli otsikon mukaan missä kilpailijat CUP kisoista? Kuka tietää? Onko edes jotain huhuja? Mikä hiertää ja kiertää vai eikö vaan off road kiinnosta kilpailu muodossa, vaan ainoastaan mutasukeltaminen ja vinssaaminen safareilla????
Eli miks ei kisoissa näy harrastajia ajamassa mukana?????
|
Ne säännöt ne säännöt eli kun ei mahdu sääntöihin niin ei mahdu. Eikä kilpailujen takia viitsi autoa muuttaa huonommaksi. Vastapainona missäs on nuo Talman -kaltaiset kisat missä on kiva ajaa, rento meininki, yleisöä ja autokin mahtuu luokkaan. Kyllä Talman kaltaisiin osallistuu ihan innolla, mutta Talmakin on vain kerran vuodessa. Eikös Talmassa ollut joku 50-60 autoa. Siinäpä lajiryhmälle vinkki mitä pitäisi tehdä!
Note! This message was posted anonymously!
|
Aina voi sanoa, että ne säännöt, mutta nyt nimettömältä kirjoittajalta kaipaan kyllä perusteita ja mitkä sääntökohdat ahdistaa???
Ja kun kerran olen lajiryhmässä, niin voin kertoa, että me olemme itse olleet mukana tekemässä sääntöjä Talmaan, mikä ei muuten ole ainoa kisa mikä ajetaan ns. harraste säännöillä. Tiesitkö? Vai oliko Talma vaan helpoin ja mielessäsi pyörivä esimerkki. Sillä samoilla säännöillä on ajettu esimerkiksi Leustussa ja oliko toinen kisa Laukaalla.
Mutta pitäisikö siis kaikki kisat muuttaa harraste säännöille???
Vai onko Talman radat kuitenkin se mikä siellä kiehtoo??
Siis se ei riitä kehittämiseksi, jos sanotaan, että säännöt vitulliiaan muuttakaa niitä. ??????? Muuttakaa, mutta mitä ja mihin suuntaan??